RELAXAČNÍ TERAPIE HLAZENÍM A DOTEKY

V dnešní uspěchané době jsme často vystavováni stresovým situacím. Dlouhodobý stres je velmi nebezpečný a ohrožuje zdraví. Negativně působí na srdce a cévy, oslabuje imunitu a energeticky vyčerpává. Býváme nesoustředění, podráždění a vyčerpaní. Uspokojení nacházíme v přejídání a beznadějné přemýšlení o dané situaci.Často ležíme schouleni na pohovce a čekáme na povzbuzení, pohlazení. Chybí nám něha.

Přestože každý z nás je individualista, potřebujeme a čekáme od toho druhého něžné pohlazení. Vzpomeňme si na pocit blízkosti rodiče, na hlazení. Ten pocit nejde ničím nahradit. S dospíváním tato potřeba postupně vymizela a nahradily ji především doteky partnerské, které dříve nebo později ztratily svou uklidňující intenzitu. Měly spíše sexuální povahu. I když to málokdy přiznáme, ta bezpodmínečná něha nám chybí.

Doteků se vzdávat nemusíte.Nechte se pohladit, nechte se dotýkat jemnými pohyby. Přejte si, co se Vám líbí. Jen si uvědomte, že terapie je pro Vaši pohodu, uklidnění, nemá žádný sexuální podtext.Při dotecích, hlazení, zapomenete na stres a problémy.Terapie se hodí pro každého, je velmi vhodná pro i pro hyperaktivní děti. Zklidní se, dokážou se soustředit a udělat bez obtíží i nějaký pro ně nepříjemný úkol.

Cítíte-li osamění, duševní vyhoření, beznaděj, stres, chcete si odpočinout, nechte se hýčkat. Jen na Vás bude sdělit jakým způsobem. Můžete se nechat hýčkat i přes oblečení, pokud se stydíte.

Místa, která potřebují něhu

• hlava
• záda
• ruce a paže
• nohy a chodidla
• břicho a hrudník