TO MI HLAVA NEBERE...

28.02.2018

Nový rok jsem začínala článkem " Než se narodí", který byl věnovaný těhotným ženám a těhotenským masážím, které může provádět masér, terapeut, který absolvoval nejméně kurz těhotenských masáží nebo fyzioterapeut.

Víme, jak těhotenství je pro ženu náročné, jak těžké bylo pro mnohou ženu otěhotnět, co všechno musela podstoupit.. A teď, když se blíží do finále, unavená, bolavá či "nateklá" čeká pomoc a třeba i krátkodobou úlevu v podobě masáží u odborníka. Ale na koho se obrátit?

A právě tato možná otázka a jeden včerejší telefonát mne přivedl na myšlenku podělit se s o něj s Vámi. Od včerejška kroutím hlavou nad "nějakým neznámým tazatelem" a říkám si : " To mi hlava nebere..."

Bylo úterý před polednem, kdy jsem zvedla telefon a vyslechla onoho neznámého: "....jsem masér v důchodu a přišly za mnou dvě těhotné dívčiny....můžete mi poradit jak se dělá těhotenská masáž?!?!" Nechápala jsem... Jen jsem tazateli neustále opakovala, že pokud nemá certifikát opravňující provádění této masáže, nesmí ji provádět, že to není legrace.. Stále se snažil dotazovat na někde získané "vědomosti", které jsem nekomentovala, ale po celou dobu rozhovoru jsem se snažila odradit ho od něčeho, co mu je neznámé, ať si uvědomí rizika s těhotenstvím spojená..

Proto, prosím, uvědomte si, nastávající maminky, že v případě, že budete-li chtít absolvovat těhotenskou masáž, poraďte se nejprve s Vaším lékařem o její vhodnosti. Ten Vám může doporučit spolupracujícího maséra a pokud ne, vyberte si na základě referencí nebo ho vyhledejte podle nabídky této služby. V případě, že si někoho vyberete, dotazujte se nebo si nechte předložit získané oprávnění k provádění těhotenské masáže. Myslete nejen na své nenarozené děťátko, ale i na své zdraví...

Těhotenská masáž není pro těhotnou ženu a dítě nebezpečná- je úlevová a příjemná, ale jen z rukou odborníka.