NEPODCEŇUJTE SIGNÁLY SVÉHO TĚLA ANEB ČLOVĚK NENÍ STROJ, PROTOŽE MÁ DUŠI

06.04.2019

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak " žijete" ? Vím, že mnohým se má otázka "zdá " nepochopitelná, ale až se dostanete do " toho stavu " jak popisuji níže, pochopíte.

Žijeme v docela hektické době, ale každá doba a životní etapa sebou něco přináší. Bezstarostné dětství, pak "povinné" přihlášky do naší budoucnosti, studium, zaměstnání, vztahy, rodina a bydlení..., plánujeme, ale přitom nemyslíme na své zdraví.

Mnohdy vše děláme na plné obrátky a nemáme, jak se říká, "rozum". Stále se za něčím honíme, pracujeme až padáme únavou a přitom přestáváme vnímat varující příznaky našeho vyčerpaného těla. To nic není, říkáme si, ale tělo nás pak zastaví samo a propukne nemoc.

V mém případě se tak stalo 2x s odstupem čtrnácti let, jenže teď to bylo docela " lehce fatální " a jak se říká- do třetice...v mém případě už nebude. Mám ráda život, práci, která je mým koníčkem a koníček, který je mou zábavou. A hlavně, mám kolem sebe lidičky, které mám ráda a naopak...no, kdoví jestli, že? ( Pozn. Pokus o vtip.)

A to, že " člověk není stroj, protože má duši " je pravdou. Naučme se vnímat každé sdělení a příznaky, které nám tělo vysílá. I vleklá, chronická bolest či únava může mít svou příčinu, proto je nutné každého člověka vnímat z holistického hlediska. To znamená, že je kladen důraz jak na tělesné, tak na psychosociální potřeby člověka.

Kdysi mne trápily anginy a přestože jsem v 18- ti nechala krční mandle extrahovat, byly doby, že mne trápily i docela bolestivé záněty v krku stále. A dnes? V krku už nebolí. A proč? Stačilo poslouchat jen své tělo a nebát se- říct to, co si myslím..

A to bylo i s opakujícím se kašlem...nedusit v sobě své trápení, ale dostat to " ven", říct to, co třeba z obavy či strachu nechcete někomu říct.. A stačí přitom jen " málo".

Nejsou to jen mé zkušenosti. Příklady, které jsem zde uvedla jsou jen zlomkem životních zkušeností. V praxi jsem se setkala se spoustou klientů, kteří se na mne obrátili a následně potvrdili, že si "ony příznaky" nespojili do souvislosti s nemocí nebo bolestí, a vůbec ne se svou duší. Proto pokud chcete nalézt pomoc, musí být vše založeno na vzájemné důvěře a otevřenosti.

Můj život je jedna velká kniha s životními zkušenostmi. S každým dnem přicházím na něco nového a neustále něco studuji. Každý den přivítám s pokorou a poděkováním, a to nejen za sebe, ale i za Vás.

Pokud Vás tento článek zaujal a chcete se dozvědět více nebo chcete pomoci, neváhejte mne kontaktovat.

P.S. A ještě něco podstatného- naučte se mít sami sebe rádi a naučte se říkat ne. Odmítejte poslouchat úmorné monology, ale komunikujte. Vše je o komunikaci a skoro vše je řešitelné, jen chtít.