BREUSSOVA MASÁŽ

Breussova masáž

Breussova masáž je metoda, která spočívá i intenzivním vtírání masážního oleje po celé délce páteře, přičemž důraz je kladen na postižená místa. Také ji nazýváme masáž meziobratlových plotének. Breussova masáž je jemná, energická a účinná metoda, kterou lze působit na nervový systém a pohybový aparát a to především páteř. Meziobratlové ploténky díky masážnímu oleji ,,nabobtnají,, a obratle se pak lépe vyrovnají do správné polohy. Takto prováděná masáž se dá velice dobře kombinovat s Dornovou metodou. Spojením těchto dvou metod lze zcela lehce a bez rizik vyléčit mnohé problémy páteře, jako jsou bolesti meziobratlových plotének, nebo ústřel.

Jednostrannou činností, nesprávným držením těla a vrozenými deformacemi, vznikají problémy s páteří a se zády. Víme, že lidská páteř má přirozeně dvojesovité zakřivení. Jestliže je bederní, nebo hrudní část páteře nepřiměřeně prohnutá, vznikají nám problémy a bolest zad. Lidé mají stále méně času na sportovní aktivitu a jejich tělo trpí. V tomto případě je vhodné využít pravidelné Breussovy masáže.

Účinky Breussovy masáže
 • vyrovnává celkovou statiku organismu
 • uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky
 • vyrovnává záda
 • dbá na správné postavení páteře
 • zmírňuje svalovou dysbalanci
 • uvolňuje meziobratlové ploténky
 • je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze
 • prevence onemocnění páteře
 • k uvolnění napjatého zádového svalstva
 • jemná energeticko-manuální masáž třezalkovým olejem
Délka trvání masáže- cca 40 až 60 minut
Opakování masáže-
masáž je jemná a proto je možné ji libovolně opakovat
Kdy a pro koho je Breussova masáž nevhodná?
 • jelikož je masáž velmi jemná, nejsou známy kontraindikace.
 • Pouze v těhotenství se tato masáž nedoporučuje, protože se masáž provádí v leže na břiše.
 • Upozornění: u citlivých lidí se světlou pletí může hypericin (jež třezalka obsahuje) vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin nesluňte.
Rudolf Breuss, rakouský léčitel, žijící v letech 1899 až 1990, byl mistrem ve svém oboru. Nedal dopustit na přírodní medicínu, za jejíž pomoci úspěšně léčil i smrtelná onemocnění. Známá je jeho metoda léčení rakoviny speciální dietou. Zabýval se ale i pohybovým aparátem a problémy s páteří. Podle Rudolfa Breusse neexistují opotřebované ploténky, nýbrž zdegenerované, které se touto masáží regenerují.

Breussovou masáží páteře se vlastně oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla možnost opět nasát vodou. Masíruje se za studena vylisovaným třezalkovým olejem, který uvolňuje psychiku. Dochází k nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru. Nezanedbatelná je automatická masáž akupresurních bodů, především na meridiánu močových cest.

Breussova masáž operuje termíny, které nemůžeme označit jako "lege artis medicorum". Breuss mluví o masáži meziobratlových plotének, což lze vnímat jako anatomickou nepřesnost nebo možná nadsázku. Breussova masáž je obvykle kombinována s Dornovou metodou, která má k medicínskému smýšlení trochu blíže. Stoupenci Breussovy masáže tvrdí, že lze mnohé problémy páteře jako bolesti meziobratlových plotének, ústřel atd. spojením těchto dvou metod zcela lehce, bez rizika a s dobrou prognózou vyléčit. Breussova masáž údajně regeneruje meziobratlové ploténky, čímž vyřeší široké spektrum zdravotních potíží a mimo jiné vede k odbourávání hluboko uložených psychických problémů.

Vzhledem k praktickým úspěchům, které obě metody zaznamenaly, zřejmě nejde o pouhé šarlatánské léčitelství, ale o pouhou neschopnost popsat dané metody odborně.

Dornova metoda PLUS - DORNPLUS a Breussova masáž - nejúčinnější pomoc při bolestech zad a kloubů!

Dornova metoda PLUS - jednoduchý manuální způsob, jak pomoci sobě, svým blízkým nebo klientům při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Neuvěřitelně rychle srovnává rozdílnou délku dolních končetin, posuny obratlů (a tím řeší výhřezy plotének), vbočené palce, problémy se všemi klouby, skoliotické vybočení páteře, posuny kostrče a s tím související neplodnost, atd.